Якщо Ви живете в Києві і не чули про вечірки Схема, значить або ви з 2014 року перебуваєте в добровільній інформаційній аскезі (що, дозволимо собі припустити, сприятливо на Вас позначається), або все Ваше оточення змовилося з метою приховати їх від Вас (можливо, спочатку заради жарту, а тепер через те, що побоюються вашої реакції).
У будь-якому випадку, якщо слово «схема» асоціюється у Вас тільки з шахрайством і корупцією, будемо раді наділити його і позитивною конотацією.


Схема - головний київський рейв, який вже давно перетворився в культурний феномен світового масштабу (галактику вирішили залишити в спокої), через який західна преса називає Київ одним з європейських центрів електронної музики. Вечірки Сxeма збирають багатотисячну публіку далеко від центру Києва, в ангарах занедбаних промзон, подалі від звичних міських дискотек.

Фото Yana Franz / схема + boiler room, 2018
Cxema, Dovzhenko locatio, 2018
Київські рейви ваблять західне суспільство: нещодавно документальний фільм українських режисерів Яреми Малащука та Романа Хімея "Documenting Cxema" показували на віденській виставці "Dance of Urgency", яка була присвячена дослідженню впливу музики і танцю на соціо-політичну ситуацію в суспільстві.


Також в минулому році Сxeма провела спільну вечірку зі всесвітньо відомою он-лайн платформою Boiler Room. Про те, як це було розповідав український The Village і Karabas, а безпосередньо побачити це неймовірне дійство можна на самому каналі Boiler Room в YouTube.
Слава Лепшеев / founder of Cxema

Як пише про рейви Сxeмa популярний американський журнал VICE, цей культурний феномен не є ностальгією за радянським минулим, а навпаки - прогресивним мисленням, яке виникло з політичних хвилювань 2014 року.


Сьогодні Схема стала платформою для місцевих талантів - артистів й музикантів, яким вона надає можливість реалізовувати себе на рівні із іноземними "хедлайнерами". Не виокремлюючи останніх, як це прийнято в типових українських вечірках. Неймовірний часопис розвитку та становлення Схеми створив журнал ТАЙТ, який здатний занурити читача у відповідну атмосферу.


Ми ж вважаємо київські рейви Сxeмa свідченням ментального «зсуву», який стався у суспільстві після Революції Гідності. Завдяки цим процесам в Україні почала зароджуватись та активно діяти нова генерація підприємців, які бажають творити інновації та користь.


Ну а тепер...
Слово цифрам!
24 + 9
Вечірки + Backstage
11
Локацій
134
DJ сетів
68
Артистів
Але, окрім неосяжної філософської значущості, Сxeмa - це, безумовно, ще й успішний і еволюціонуючий проект, на який працює злагоджена команда. Ми щасливі бути її «юридичної частиною» і тому плавно підходимо до хвилинки корпоративної симпатії:
ФІРМА
Нестримні адвокати
Ми <3 Сxeмa
Hanna Vasyk
Директор в Cxeмa
А ми <3 ФІРМА
Як потрапити?
Наступна Сxeмa відбудеться
1 червня 2019 року і це також буде справжньою подією в світі електронної музики - колаборація з всесвітньовідомим культовим лейблом PAN.

І як потрапити?

Ми раді бути надійним орієнтиром Cxeмa у дикому правовому полі України)